28. rocznica powstania Radia Maryja. PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA – szczególny prezent dla Matki Bożej
 
 

 

ZAPROSZENIE
o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR,
dyrektora Radia Maryja:

„Przed nami święto Najświętszej Matki, naszej Matki Niepokalanej. W dniu święta naszych Mam wyrażamy im miłość różnymi darami i kwiatami.

 

Pan Jezus prosi nas o wynagradzanie Matce Najświętszej za zniewagi Jej wyrządzane. Prosi, by czynić to w pierwsze soboty miesiąca. Wielu o tym jeszcze nie wie, wielu nie odpowiada na te prośby. Jest tak dużo zniewag Matki Najświętszej, bluźnierstw. Również w ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie. Jesteśmy rodziną Matki Najświętszej dlatego na 28. rocznicę powstania Jej radia zaprośmy wszystkich do wspólnej modlitwy. Uczyńmy wszystko, aby nasze rodziny, znajomi, Rodacy włączyli się w pierwszosobotnie modlitwy wynagradzające. Rozpocznijmy to wynagradzanie, powszechne wynagradzanie w pierwszą sobotę grudnia. Będzie to zarazem najlepsze przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

 

Niech ta pierwsza sobota grudnia, 28 lat po powstaniu radia Matki Najświętszej, będzie wielkim wynagrodzeniem podjętym przez wszystkich naszych Rodaków – od najmłodszych do najstarszych – Matce Najświętszej za zniewagi Jej wyrządzane w Ojczyźnie i świecie. I tak rozpocznijmy wszyscy odprawianie przynajmniej pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

Jest to też bardzo dobre zabezpieczenie na godzinę naszej śmierci. Matka Najświętsza mówiła, że przyjdzie do tych, którzy odprawią te pierwsze soboty wynagradzające, przyjdzie w godzinę śmierci. Nie będziemy wtedy sami. Ona do nas przyjdzie.

 

Poprzez modlitwę ratujmy siebie, wszystkich ludzi, Ojczyznę. Raz jeszcze zapraszamy do Torunia na to wielkie dziękczynienie za 28 lat działalności Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych; za całą posługę apostolskiej Rodziny Radia Maryja w całej Ojczyźnie i poza jej granicami.

I koniecznie pomyślmy o tym szczególnym prezencie dla Matki Najświętszej, o zrobieniu Jej radości, o wynagrodzeniu w pierwszą sobotę miesiąca. Zaprośmy wszystkich.

 

Bóg zapłać za zrozumienie, Bóg zapłać za Wasze świadectwo wiary, miłości do Pana Boga, do Matki Najświętszej”.