NADZWYCZAJNI SZAFARZE DIECEZJI TARNOWSKIEJ z fatimską posługą wśród chorych
 
 
 

 

OBIETNICA

 

10 grudnia 1925 r. zjawiła się Najświętsza Panna w Pontevedra a z boku w jasności Dzieciątko. Najświętsza Dziewica położyła Łucji rękę na ramieniu i pokazała cierniami otoczone serce, które trzymała w drugiej ręce. Dzieciątko powiedziało:

„Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.


Potem powiedziała Najświętsza Panna:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z wszystkimi łaskami tym, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Św., odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

 

 

Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. w diecezji tarnowskiej zainspirowani słowami Fatimskiego Przesłania, a zwłaszcza obietnicą Matki Bożej dotyczącą pomocy w godzinie śmierci, podjęli się niezwykłej misji apostolskiej. Świadomi, że wielu chorych, do których spieszą z posługą znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci z racji wieku czy ciężkiej choroby, pragną pomóc im skorzystać z niezwykłego Bożego daru.

 

Skoro Matka Boża obiecuje pomoc w tak szczególnej chwili, jak godzina śmierci, spiesząc do chorych ze swoją posługą, zachęcają ich do praktykowania nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Nawiedzając chorego zostawiają również folder przybliżający warunki tego nabożeństwa oraz teksty modlitw pomocne w praktykowaniu Pierwszych Sobót Miesiąca.


 Szafarze podejmują się również zobowiązania, iż jeśli chory zachce praktykować to nabożeństwo, wówczas będą go nawiedzać w pierwsze soboty, aby przez przyjęcie Komunii św. mógł on spełnić jeden z warunków tego nabożeństwa.

 

Inspiratorem tej inicjatywy jest p. Czesław Stec z Dębicy, który na spotkaniu „Z Fatimą w przyszłość – 2018” – nakreślił kształt tej pięknej inicjatywy w diecezji tarnowskiej.