Razem z „Naszym Dziennikiem”. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

2 kwietnia - 2022 - 6 sierpnia

 

Podjęte 2 kwietnia nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca zakończymy 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego. Świadectwem uczestnictwa w nim będą deklaracje Czytelników „Naszego Dziennika” z pięcioma znaczkami oznaczającymi pięć pierwszych sobót miesiąca. Przesłane do nas deklaracje złożymy jako dar w Narodowym Sanktuarium Fatimskim w Zakopanem. Więcej szczegółowych informacji zamieścimy na początku maja, gdy dołączymy do „Naszego Dziennika” deklaracje do uzupełniania.

Do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca od 2 kwietnia zachęca całą Rodzinę Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Całą Rodzinę Radia Maryja proszę, aby podjęła zaproszenie kierowane z redakcji „Naszego Dziennika” do praktyki pięciu pierwszych sobót miesiąca. Niezwykle istotne jest również, aby ci, którzy sami podejmą wynagradzające nabożeństwo, dzielili się informacjami o nim, zachęcali innych do jego praktyki. Mamy stawać się apostołami Maryi – podkreśla dyrektor Radia Maryja.

 

Podejmij wynagradzające nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, aby Rosja się nawróciła i nastał pokój!

To prośba, którą od ponad stu lat kieruje do nas Matka Boża. Po akcie poświęcenia Rosji i Ukrainy, wszystkich narodów świata, Niepokalanemu Sercu Maryi, którego tydzień temu dokonał Ojciec Święty Franciszek, nie pozostańmy obojętni na wezwania Nieba.

Maryja z Fatimy zwraca się z prośbą o modlitwę różańcową w intencji pokoju i wynagradzanie Jej Niepokalanemu Sercu. „Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój” – mówi również do każdego z nas. – Jeżeli naprawdę przejmujemy się tym, co mówi do nas Matka Boża, to w obecnej sytuacji wojny nie powinniśmy mieć już najmniejszych wątpliwości, że czas wypełnić Jej prośby. Wciąż zbyt mało ludzi odpowiedziało na drugą część prośby Maryi, o wynagradzanie Jej Niepokalanemu Sercu. Poświęcenie, którego dokonał Papież Franciszek, jest wciąż częścią wypełnienia prośby Maryi, bez naszej odpowiedzi na wezwanie do wynagradzania Rosja się nie nawróci, nie będzie pokoju – przestrzega ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem.

Rozpoczęcie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca tydzień po Akcie poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rosji i Ukrainy przez Ojca Świętego Franciszka będzie potwierdzeniem, że wierzymy słowom Matki Bożej i naprawdę pragniemy przyczynić się do końca wojny. Jutro na naszych łamach wydrukujemy specjalny znaczek do wklejenia w deklarację uczestnictwa, którą dołączymy do „Naszego Dziennika” w maju br.

W tym roku, podobnie jak 17 lat temu, gdy do Domu Ojca odszedł św. Jan Paweł II, 2 kwietnia to pierwsza sobota miesiąca. Śmierć Ojca Świętego w tym dniu już wówczas stawała się dla nas wielkim znakiem i wezwaniem do praktyki pięciu pierwszych sobót miesiąca.

– Wiele parafii w Polsce podejmuje już to nabożeństwo, jednak, jak widzimy, potrzeba zdecydowanej odpowiedzi wszystkich. Oczywiście nie tylko ze strony Kościoła na Polsce, ale też Episkopatów w całym świecie – tłumaczy ks. dr Krzysztof Czapla.

Warunki nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca to podejmowane w duchu wynagrodzenia: spowiedź, Komunia Święta, modlitwa różańcowa, piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi. Wypełniając każdy z tych warunków, przepraszamy za pięć rodzajów zniewag, które ranią Serce Maryi.

– Rozważając podczas tego nabożeństwa tajemnice różańcowe, kontemplujemy życie Jezusa razem z Maryją – akcentuje ks. dr Krzysztof Czapla SAC.

 

Zachęćmy dzieci

Jutro po raz pierwszy odbędzie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca dla dzieci i ich rodziców, które zorganizowane zostało i będzie transmitowane przez Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

– To pierwsze takie nabożeństwo w Polsce skierowane do dzieci ze szkoły podstawowej – zaznacza Malwina Wyszyńska zaangażowana w szerzenie orędzia fatimskiego.

Matka Boża w Fatimie w 1917 roku zwróciła się do dzieci. Hiacynta miała sześć lat, jej brat Franciszek – dziewięć, a ich kuzynka Łucja – dziesięć.

– Widzący z Fatimy byli w wieku dzieci z początkowych lat szkoły podstawowej. Dzieci odpowiedziały na słowa Matki Bożej, na wezwanie Maryi do czynienia pokuty, codziennej modlitwy różańcowej. Stanęły na wysokości zadania, które powierzyła im Maryja. Za ich pośrednictwem Matka Boża przekazała światu prośbę Pana Boga o wprowadzenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca wynagradzających Jej Niepokalanemu Sercu i chciała, aby stało się ono powszechne – wyjaśnia Malwina Wyszyńska.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 modlitwą różańcową. Potem zaplanowana jest piętnastominutowa medytacja pierwszosobotnia dla dzieci, a o godz. 17.10 Eucharystia. Całe nabożeństwo będzie transmitowane poprzez stronę www.smbf.pl w zakładce „na żywo”.

 

Wynagradzajmy Niepokalanej

Maryja w Fatimie prosiła, aby Papież poświęcił Rosję Jej Niepokalanemu Sercu, ale jednocześnie prosiła wszystkich ludzi o wynagradzanie Jej grzechów i bluźnierstw.

– Przez cały czas zapominamy o drugiej części prośby Maryi o wynagradzaniu Jej Niepokalanemu Sercu w pięć pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża zapowiedziała, że jeżeli świat wypełni Jej prośby, Rosja się nawróci, zapanuje pokój. My tego nie podejmujemy, najwyższy czas, by ludzkość odpowiedziała na wezwanie Maryi, dlatego chcemy dotrzeć z tą informacją do każdego – mówi Andrzej Grabowski, koordynator wspólnoty Wojowników Maryi.

Na stronie www.blogoslawienstwodlapolski.pl powstała dodatkowa zakładka – nabożeństwo wynagradzające. – Zachęcamy wszystkich, aby wpisywali swoje parafie, w których one już się odbywają albo zostaną podjęte. Zachęcamy też kapłanów do informowania o nabożeństwie wiernych, by wiedzieli, dlaczego mamy wynagradzać i jak to czynić. Przygotowaliśmy też zaproszenie, które może odczytać każdy ksiądz w ogłoszeniach. Podjęcie tego nabożeństwa to odpowiedź na prośbę Maryi, a tym samym nasze działanie w celu nawrócenia Rosji i pokoju na świecie – podkreśla Andrzej Grabowski.

Małgorzata Bochenek

źródło: Nasz Dziennik