Od września 2023 – w każdą pierwszą sobotę na łamach Naszego Dziennika publikowany jest znaczek potwierdzający udział w nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca, dla osób które podjęły go w terminie od 2 września 2023.  Jest to już czwarty cykl „pierwszych sobót z Naszym Dziennikiem”, które zostały podjęte tuż po napaści Rosji na Ukrainę.

W lutym przyszłego roku wypełnione deklaracje, i przesłane do naszej redakcji, potwierdzające udział w nabożeństwie w terminie od 2 września do 6 stycznia, zostaną złożone w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Deklaracje z wcześniejszych edycji ofiarowaliśmy w: Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem; Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie; Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie.

Bądźmy razem przy Niepokalanym Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca, ze świadomością, iż jeśli wypełnimy prośbę Matki Bożej, wówczas nadejdzie czas pokoju, nawrócenia Rosji i triumfu Niepokalanego Serca Maryi.